جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • تیوپ سواری در ارتفاعات ایمن نیست

   رئیس اداره ورزش و جوانان کوهرنگ :

   تیوپ سواری در ارتفاعات ایمن نیست

   تیوپ سواری در ارتفاعات ایمن نیست

   سجاد یوسفی حاجیور با اشاره به اینکه تیوپ سواری ورزش محسوب نمی‌شود، گفت: تیوپ سواری تفریحی جذاب و مفرح بوده و به دلیل هزینه اندک مورد استقبال است اما ایمنی کافی ندارد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان، سجاد یوسفی حاجیور در جلسه ستاد اسکی کوهرنگ با اشاره به خطرات مهلک و جانی عمل تیوپ سواری افزود: همزمان با بارش برف اعضای خانواده ها تمایل دارند برای تفریح و گردش به کوهرنگ که مملو از برف شده بروند و بازیهایی نظیر تیوپ سواری روی برف و یخ انجام دهند این در حالیست که آمارها نشان می دهند بیشترین صدمات وارد شده به افراد بخصوص کودکان در فصل سرما و زمستان به خاطر تیوپ سواری است زیرا افراد در حین تیوپ سواری به دلیل کنترل نکردن موقعیت با درختان و موانع بزرگ برخورد کرده و آسیب های جدی به آنان وارد میشود.
   یوسفی بیان داشت: در تیوپ سواری فرد هیچ کنترلی از لحاظ سرعت نداشته و آسیب هایی مانند قطع نخاع و ضربه به جمجمه از مهمترین عواقب این بازی خطرناک است.
   وی تصریح کرد: این بازی در هیچ کشوری وجود نداشته و به عنوان یک رشته ورزشی محسوب نمی شود.
   مدیر ورزش و جوانان کوهرنگ یادآور شد: تیوپ سواری حتی در پیست‌های اسکی که مختص ورزشهای زمستانی است ممنوع است به طوریکه در تمام پیستهای ایران نیز تیوپ سواری به دلیل نداشتن امنیت ممنوع شده است.
   اخبار مرتبط
چهارمحال و بختیاری - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,793,408
تعداد بازدید امروز : 208
تعداد بازدید دیروز : 1,167
آخرین به روزرسانی : 1398/03/01
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.